عناوین خبرهای سایر

تهدید پنهان «خانه‌اولی»‌ها

تهدید پنهان «خانه‌اولی»‌ها

خودداری بخشی از خانه اولی‌ها از خرید خانه در بازار مسکن کنونی تحت تاثیر سه عامل، موجب شده در معرض یک تهدید جدی اما پنهان قرار بگیرند.در حالی که تورم مسکن در ماه‌های اخیر روز به روز از قدرت خرید متقاضیان مسکن می‌کاهد، گروهی از خانه اولی‌ها که از هیچ طریق امکان تقویت قدرت خرید و بودجه خود را ندارند، از یافتن آپارتمان متناسب با بودجه و سلیقه خود دلسرد شده و بازار مسکن را موقتا ترک کرده‌اند.

یکشنبه, خرداد 06, 1397 9:59
استارت پرقدرت بورس تهران

استارت پرقدرت بورس تهران

روز گذشته تقویت تقاضا در سهام فولادی -معدنی به رشد 0.4 درصدی شاخص کل انجامید. تخفیف نگرانی‌های سیاسی پیرامون برجام، اثر عوامل بنیادی در برآورد وضعیت آتی سهام را بیش از پیش مورد توجه قرار داده است.

یکشنبه, خرداد 06, 1397 9:57
سیاستمداری که نظام طبقاتی هند را درهم شکست

سیاستمداری که نظام طبقاتی هند را درهم شکست

باید هندوستان را سرزمین مردان بزرگ دانست؛ مردانی که قادر بودند با روح بزرگشان، دنیا را تحت تأثیر قرار دهند و موجبات اتحاد و همبستگی مردم این سرزمین پهناور را فراهم آورند. یکی از این مردان، در 14 نوامبر سال 1889 در شهر پرجمعیت ا...آباد متولد شد؛ جواهر لعل نهرو.

یکشنبه, خرداد 06, 1397 9:52
هوشیاری سیاسی، عامل موفقیت ما

هوشیاری سیاسی، عامل موفقیت ما

تهران- ایرنا- اهل نظر می دانند که در علوم بلاغی و فن معانی، درک مقتضای حال و مقام چه ارزش و اهمیتی دارد و تعریف اصلی بلاغت و تاثیر کلام، به مقتضای سخن گفتن است و خلاصه این که: با خرابات نشینان ز کرامات ملاف/ هر سخن وقتی و هر نکته مکانی دارد.

یکشنبه, خرداد 06, 1397 9:32
یک ‌بام‌ و دو هوای امارات در قبال ایران

یک ‌بام‌ و دو هوای امارات در قبال ایران

تهران- ایرنا- در پی اظهارات هفته گذشته «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا، در بنیاد هریتیج که به تشریح راهبرد جدید کشورش در برابر ایران پرداخت، بحرین و امارات متحده عربی به‌ عنوان کشورهای عرب جنوب خلیج‌ فارس از موضع جدید دولت ترامپ نه ‌تنها استقبال، بلکه آن را قابل دفاع توصیف کردند.

یکشنبه, خرداد 06, 1397 9:20
پروژه تحریم و جنگ تجاری

پروژه تحریم و جنگ تجاری

تهران- ایرنا- کاخ سفید را ویروس نژاد‌پرستی فرا گرفته است. از مشاور امنیتی ترامپ «جان بولتن» که در داخل آمریکا شهره نژاد ‌پرستی است تا «پمپئو» وزیر خارجه ترامپ و «هیلی» نماینده ترامپ در سازمان ملل.

یکشنبه, خرداد 06, 1397 9:13
کمتر از 2 درصد از کالاهای قاچاق کشف می‌شود

کمتر از 2 درصد از کالاهای قاچاق کشف می‌شود

قاچاق همواره به عنوان معضلی بزرگ در اقتصاد کشور مورد توجه بوده است. مبارزه با قاچاق با تصویب قانون در سال 92 جدی‌تر شد. وزارتخانه‌ها، نهادها و سازمان‌های مختلفی در مبارزه با امر قاچاق درگیر هستند و مدیریت و هماهنگی در این حوزه برعهده ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

یکشنبه, خرداد 06, 1397 9:9
لایحه «پالرمو» کجا و چگونه تغییر یافت

لایحه «پالرمو» کجا و چگونه تغییر یافت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه چهارم بهمن ماه سال گذشته به لایحه دولت مبنی بر پیوستن ایران به کنوانسیون پالرمو رأی مثبت دادند و این لایحه برای تأیید به شورای نگهبان ارسال شد. اما کمتر از سه ماه بعد، اعلام یک خبر جامعه سیاسی ایران را بهت‌زده کرد.

یکشنبه, خرداد 06, 1397 9:6
رویارویی با ترامپ از پیونگ‌یانگ

رویارویی با ترامپ از پیونگ‌یانگ

یک استراتژیست سالخورده مسائل هسته‌ای کره‌شمالی در قرارداد خلع سلاح این کشور که درحال‌حاضر غیرفعال است و مترجم او در مذاکرات بین‌المللی که اکنون یکی از ارشدترین دیپلمات‌های زن در این کشور است، به‌عنوان دو چهره شاخص در فراز‌و‌فرود‌های روند دیپلماتیک اخیر بین پیونگ‌یانگ و واشنگتن شناخته می‌شوند.

یکشنبه, خرداد 06, 1397 8:57
شیفتگان دخانیات فراریان از کتاب

شیفتگان دخانیات فراریان از کتاب

مردم ایران روزانه حدود ٩‌میلیارد تومان سیگار و دخانیات دود می‌کنند و به هوا می‌فرستند. جالب است بدانید پولی که ایرانی‌ها برای خرید سیگار مصرف می‌کنند، حدود ٤ برابر پولی است که برای خرید کتاب می‌دهند.

یکشنبه, خرداد 06, 1397 8:53
پایان کلاه مخملی

پایان کلاه مخملی

زنده‌یاد ناصر ملک مطیعی یک «شمایل فرهنگی» مهم و اولین ستاره سینمای ایران است. او توانست چهره مردمی مورد توجهی در هنر هفتم بشود. فیلم‌های او با فروش چشم‌گیری هم روبه‌رو بودند و به اقتصاد سینمای بومی کمک کردند.

یکشنبه, خرداد 06, 1397 8:49
دفاع از برجام در بروکسل و سن‌پترزبورگ

دفاع از برجام در بروکسل و سن‌پترزبورگ

وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا دوشنبه این هفته یک‌بار دیگر دور هم می‌نشینند تا راه‌های حفظ برجام را بررسی کنند. این کشورها این‌بار در بروکسل، پایتخت بلژیک و مقر اتحادیه اروپا گردهم می‌آیند و این دومین نشست آنها بعد از خروج آمریکا از برجام است.

یکشنبه, خرداد 06, 1397 8:46
خاورمیانه و هیولای مداخله خارجی

خاورمیانه و هیولای مداخله خارجی

تهران- ایرنا- چرخه بازتولید بحران، تعارض و جنگ در خاورمیانه از همه نقاط جهان فعالتر است و آینده روشنی برای رسیدن به صلح، رفاه و معیشت در این نقطه از زمین نفرین شده متصور نیست.

یکشنبه, خرداد 06, 1397 8:40
کنگره در برابر جنگ ناخواسته

کنگره در برابر جنگ ناخواسته

قانون اساسی ایالات متحده، اعلام جنگ را در اختیار کنگره قرار داده است و کنگره تنها نهادی است که می‌تواند اعلام جنگ کند و مجوز اعزام نیروهای نظامی را به خارج از مرزها صادر کند.

یکشنبه, خرداد 06, 1397 8:28
انزوای آمریکا و انسجام داخلی ایران

انزوای آمریکا و انسجام داخلی ایران

تهران-ایرنا- در شرایطی که با خروج ایالات متحده از برجام، شاهد حمایت قاطع کشورهای اروپایی در کنار چین و روسیه از توافق هسته‌ای با ایران بودیم، به نظر می ‌رسد از طرفی همگرایی جریان ‌های سیاسی داخل کشور در این شرایط و اتحاد و انسجام داخلی بتواند در پیشبرد امور و تحقق اهداف اقتصادی و غیراقتصادی دولت یاری ‌رسان باشد.

یکشنبه, خرداد 06, 1397 8:24
دکترای خیابان انقلاب

دکترای خیابان انقلاب

در خیابان انقلاب جایی که به پایان‌نامه و مدرک تحصیلی چوب حراج می‌زنند، مدرک دکترا با استعلام بین 60 تا 80 میلیون تومان آب می‌خورد.

شنبه, خرداد 05, 1397 9:59
بازندگان تجاری تحریم‌ها

بازندگان تجاری تحریم‌ها

قدرت اثرگذاری تحریم‌های ضد‌ایرانی آمریکا چنان دچار افول شده است که این روزها خود آمریکایی‌ها نیز به این موضوع اذعان دارند که استفاده از ابزار تحریم، محدود و شکننده است.

شنبه, خرداد 05, 1397 9:47
نقشه لرزه‌ای 354 محله تهران

نقشه لرزه‌ای 354 محله تهران

سنجش وضعیت لرزه‌ای نواحی و محله‌های مختلف شهر تهران، با دسترسی به یک نقشه متفاوت از موقعیت پهنه‌های گسلی پایتخت امکان‌پذیر شد. نتایج ردیابی متفاوت گسل‌های پایتخت تحویل شهرداری شد.

شنبه, خرداد 05, 1397 9:37
مهاجمان بی‌نشان

مهاجمان بی‌نشان

در طول ٢٤ ساعت دو حمله هوایی به مواضع نیروهای سوری در غرب و شرق سوریه صورت گرفت که البته هیچ کس مسوولیت آنها را تا این لحظه نپذیرفته است. روز پنجشنبه برای چندمین بار در چندهفته اخیر، حملاتی به یک پایگاه نظامی در سوریه شد و تمام گمانه زنی‌ها حاکی از آن بود که احتمالا اسراییل در پشت پرده این حملات قرار دارد.

شنبه, خرداد 05, 1397 9:37
شروطی برای توافق نکردن

شروطی برای توافق نکردن

تهران- ایرنا- هفته گذشته وزیر امور خارجه آمریکا دوازده شرط آمریکا جهت دستیابی به توافق جدید با ایران را اعلام کرد. این شروط چندان غیر واقع‌بینانه و متکبرانه بود که مخالفت بسیاری را در اروپا و حتی میان محافظه‌کاران آمریکا برانگیخت.

شنبه, خرداد 05, 1397 9:33
راهکار تحول در اقتصاد ایران

راهکار تحول در اقتصاد ایران

تهران- ایرنا- لوایح «پالرمو» و «اف‌ای تی اف» برای ایجاد شفافیت مالی است. به این معنا که کشورهایی که به عضویت این کنوانسیون ‌ها در می‌آیند ملزم به ایجاد شفافیت مالی در هر نوع داد و ستد خصوصا داد و ستد‌ها در سطح بین‌المللی هستند.

شنبه, خرداد 05, 1397 9:28
کمیسیون مشترک فرصتی برای بیان مطالبات ایران

کمیسیون مشترک فرصتی برای بیان مطالبات ایران

تهران- ایرنا- هفته گذشته کنگره آمریکا در اقدامی تأمل‌برانگیز طرحی را به تصویب رساند که بر اساس آن دولت آمریکا بدون مجوز این کنگره نخواهد توانست دست به اقدام نظامی علیه دیگر کشورها بزند.

شنبه, خرداد 05, 1397 9:25
بازگشت برجام به وین

بازگشت برجام به وین

برجام بار دیگر به موضوع اول دیپلماسی پنج کشور بازگشت؛ ایران، روسیه، فرانسه، آلمان، انگلیس و چین. این بار دوسال‌ونیم بعد از اجرائی‌شدن این توافق و دو هفته بعد از خروج یک عضو پردردسر از آن.

شنبه, خرداد 05, 1397 9:9
رونق «بخار آبی» در تهران!

رونق «بخار آبی» در تهران!

قرار بود این سیگارها باعث ترک سیگار شوند، قرار بود فقط دود از لوله‌های‌شان بیرون بیاید و ژستی را که سیگار ایجاد می‌کند در ذهن مصرف‌کننده ایجاد کند اما حالا همان‌ها بلای جان مصرف‌کننده‌ها شده‌‌اند. اعتیاد به سیگارها و قلیان‌های الکترونیکی روزبه‌روز بیشتر می‌شود و این در حالی است که مضرات آن کمتر از سیگارهای معمولی نیست.

شنبه, خرداد 05, 1397 9:8
چماق و هویج

چماق و هویج

رییس‌جمهور امریکا، از دوران تبلیغات انتخاباتی تاکنون، همواره به مهارت‌های خود در مذاکره کردن، افتخار کرده است. او که سال‌ها پیش کتاب «هنر معامله» را در مورد شیوه‌های مذاکره در دنیای تجارت منتشر کرده‌بود، بخشی از جمعیت رای‌دهندگان به خود را قانع کرده است که بهتر از هر سیاستمدار دیگر فن مذاکره را می‌شناسد.

شنبه, خرداد 05, 1397 9:0
صفحه 1 از 27 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | بعدی >

بیشتر ...